SafanDarley med robotcelle

Når markedet begynner å kreve mer fleksible robotiserte knekkeløsninger er det ifølge maskinprodusenten behov for et perspektivskifte. SafanDarley har utviklet det de kaller «den ultimate løsningen for mellomstore plateprodukter» ved å lage en celle som skal passe alle behov. Dette ettermonteringskompatible systemet gir muligheten til å installere ny teknologi og funksjoner etter hvert som de blir tilgjengelige.
Kundetilpasset
Multi Cell’s modulære design sikrer fleksibilitet og tilpasning for ethvert produksjonsoppsett.
Kompatibel med servo-elektroniske eller hydrauliske kantpresser på 40 til 125 tonn
Emnelengder opp til 2550 mm
Utstyrt med en 70 kg Fanuc-robot for fleksibilitet
Fullt tilpassbar programvare og elektronikk
Alle alternativer er mulig å ettermontere
Modulært sikkerhetsgjerde med manuelle eller automatiske dører
Integrasjon for automatisert inn-/utmating med AGV-støtte
Programvare
Den integrerte ASC-Control og RoboBend-pakken gir ett enkelt kontaktpunkt for komplette automatiseringsbehov, og eliminerer avhengighet av tredjeparter. ASC-Control forbedrer brukeropplevelsen ved å gjøre det mulig for mindre erfarne operatører å effektivt administrere automatiserte maskiner, sikrer effektivitet ved automatisk programmering og justering av verktøy og gripere for forskjellige jobber, og setter en ny standard for å minimere overgangstider i robotknekkeprosesser.
Programvaren har alltid kontroll over hele installasjonen som er utstyrt med SafanDarleys universelle Automated Solutions El-skap som gir all fleksibilitet for fremtiden.
Tykkelsesmålesystem
Det CNC-styrte platetykkelsesmålesystemet måler nøyaktig platetykkelse og utfører samtidig en dobbel platedeteksjon. Med tykkelsesdataene umiddelbart justert i styringen.
Fordi Multi Cell kan utstyres med to innmatingsstasjoner, vil tykkelseskontrollsystemet automatisk rotere til riktig stasjon. Dette sikrer at deteksjonen alltid gjøres rett over stabelen.
Omtak-stasjoner
De CNC-styrte støttearmene kan utstyres med magneter, vakuumkopper eller klemmer som forvandler dem til en fleksibel vendestasjon.
Fordi armene kan programmeres fritt foran kantpressen med en nøyaktighet på 1 mm, passer systemet alle forskjellige produktstørrelser. Omtaking av produktet vil alltid finne sted rett foran maskinen slik at bevegelsene holder seg innenfor en kort avstand som vil redusere den totale syklustiden
For mer informasjon se: www.dinmaskin.no og www.safandarley.com