23948sdkhjf

elumatec og Emmegi fusjonerer

elumatec Skandinavien med datterselskapet elumatec Norge og Emmegi Scandinavia med filialer i både Norge og Finland inngår begge i det italienske konsernet Voilàp, som ble etablert av Giuseppe Caiumi i 1970, da med navnet Emmegi. Selv i dag eies konsernet av familien Caiumi, med søsknene Valter, Andrea og Paola som alle er aktive i foretaket.

For å kunne tilby kundene i Skandinavia, Finland, Estland og Island enda bedre service og sentralisere all mangeårig kunnskap om maskiner for bearbeiding av aluminiumsprofiler innenfor begge foretak, kommer elumatec og Emmegi fusjoneres til et nytt foretak med navn Voilàp Scandinavia AB i Sverige med datterselskap Voilàp Norway AS i Norge. Det skriver selskapet i en pressemelding.

Større bredde

Ytterligere en anledning til denne fusjonen er at Voilàp Scandinavia kommer til å utøke sitt produktprogram utover maskiner for aluminiumprofilbearbeiding av merkene elumatec, Emmegi og Tekna med andre varemerker innenfor konsernet slik som:

- Someco, bearbeidingsmaskiner og produksjonslinjer for PVC-vinduer.

- Keraglass med maskiner for glassbearbeiding som herding, screentrykk og laminering, samt produkter for håndtering av glass.

- Imecon som fremstiller høyoppløste reklamesøyler, -skjermer og LED-vegger for både innen- og utendørs bruk.

- Voilàp Digital som tilbyr såkalt ”smart retail” som er en ny måte å markedsføre seg med digitale utstillingsrom og lokaler.

Større valgmuligheter

Både Emmegi og elumatec har under mange år utviklet en ekstraordinær kunnskap innen bransjen for bearbeiding av profiler i både aluminium, stål og PVC, og er velkjente for både industri- og byggesektoren. Serviceavdelingen har gjennom 40 år blitt utviklet til å møte kundenes krav til at maskinene skal jobbe så effektivt og kontinuerlig som mulig, samt forebygge forstyrrelser og stillstand til et minimum. Alle innfor foretaket og konsernet er overbeviste om at Voilàp Scandinavia og Voilàp Norway kommer å tilgodese markedets behov og krav enda bedre enn tidligere gjennom å utnytte alle ressurser fra begge de tidligere foretakene på best mulig vis. En økt personalstyrke i ett og samme hus, med enestående og mangeårig kunnskaper og et utøkt produktsortiment, kommer til å gi større valgmuligheter for å finne det beste produktet og service uansett merke eller foretak.

For mer informasjon se: www.voilapholding.com

Kommenter artikkelen
Anbefalte artikler

Nyhetsbrev

Send til en kollega

0.094